درب با رویه ترموود نیک افرا

درب با رویه ترموود، کاری مدرن در زمینه ساخت درب‌های ضد سرقت است که این روزها ترند شده است. اهمیت درب منزل در دکوراسیون داخلی و خارجی بر هیچ کس پوشیده نیست. با این حال اولین ویژگی‌ای که هر کسی در انتخاب درب به دنبال آن می‌گردد، تأمین امنیت منزل به طرزی مناسب است. درب‌های ضد سرقت می‌توانند نقش مهم و اساسی در تأمین امنیت منزل بازی کنند.

اگر سبک زندگی شما به گونه ای است که زیاد مسافرت می‌روید و خانه را خالی می‌گذارید، داشتن درب ضد سرقت برای شما واجب است. در غیر این صورت نیز کوتاه کردن دست سارقان با ابزارهای مختلف ضروری است. درب‌های ضد سرقت دارای انواع مختلفی هستند. در این مقاله شما را با نوعی درب ضد سرقت با رویه ترموود آشنا می‌کنیم.

درب ضد سرقت ترمو وود نیک افرا

مطالعه بیشتر اطلاعات فنی درب چوبی پلاس نیک افرا

درب های چوبی از سال های دور همواره مورد توجه مصرف کنندگان بوده و هست. نکته حائز اهمیت در درب های چوبی رنگ آن هاست که می بایست مطابق دکوراسیون منزل شما باشد. درب های چوبی همانطور که از نام آن پیداست، تماماً از چوب ساخته شده است. از انواع چوب هایی که در تولید درب های تمام چوب استفاده می شود میتوان به چوب راش، گردو و بلوط اشاره کرد که باتوجه به بودجه و سلیقه مشتری می توان نوع آن مشخص شود. طرح درب هم به سلیقه مشتری بستگی دارد.

امکان تولید درب چوبی با طرح های مختلف و سفارشی برای ما وجود دارد که به وسیله ماشین و هنر دست متخصصین نیک افرا ساخته می شود. پر کار یا کم کار بودن طرح درب بر قیمت آن تاثیرگذار است. از عوامل تاثیرگذار دیگر بر قیمت درب چوبی باید به ابعاد درب اشاره کرد. هرچقدر ابعاد درب بزرگتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

استعلام و خرید

درب با رویه ترموود چگونه ساخته می‌شود؟

درب با رویه ترموود از جمله درهای ضدسرقت بسیار محکم و مقاوم است. رویه‌ی این درب‌ها با چوب خاصی پوشانده شده است که ترموود نام دارد. رویه‌ی چوبی این درها باعث بخشیدن تمی طبیعی به فضا می‌شود. از آن جایی که مواد اولیه‌ی ساخت درب با رویه ترموود از کشور ترکیه وارد می‌شود، می‌توان آن را به نوعی یک درب ترک دانست.

با این وجود درب با رویه ترموود ایرانی و فنلاندی دو نوع درب رایج در بازار ایران هستند. ترموود در کشورهای کانادا و امریکا نیز تولید شده و بسیار پرطرف‌دار است. این نوع درب مدرن که کار ترند و روی مد این روزهاست، هم به عنوان درب ورودی هم در داخل و هم در بیرون ساختمان قابل استفاده است. در ادامه به نحوه ساخت ترموود و ویژگی‌ها و مزایای آن می‌پردازیم.

ترموود چیست؟

ترموود واژه‌ای است که از ترکیب دو واژه‌ی یونانی ترمو به معنای گرمای زیاد و واژه‌ی وود به معنای چوب ساخته شده است. با دقت به معنای این کلمه می‌توان به روش ساخت ترموود پی برد. در این روش، چوب برای افزایش استحکام تحت شرایط خاصی تا مقدار معینی که البته زیاد است گرما می‌بیند. این روش را پیشینیان ما نیز برای افزایش کیفیت چوب به کار می‌بردند. شاید برایتان جالب باشد که چطور باید چوب را حرارت داد بدون این که بسوزد؟ باید گفت این عمل در غیاب عنصر اکسیژن صورت می‌گیرد. در این شرایط با حرارت دادن چوب تا 185 الی 215 درجه سانتی گراد، شاهد افزایش کیفیت آن بدون سوختن هستیم.

در واقع در ابتدا حرارت خیلی سریع تا 100 درجه سانتی گراد بالا می‌رود. سپس شاهد افزایش دما تا 130 درجه سانتی گراد هستیم که این بار به کندی صورت می‌پذیرد. با رسیدن به این دما رطوبت چوب کاملاً از بین می‌رود، اما بخار آبی که وارد مخزن می‌شود از متلاشی شدن چوب جلوگیری می‌کند. اقدام بعدی حرارت دادن چوب تا 185 الی 215 درجه سانتی گراد به مدت دو الی چهار ساعت است که باعث مستحکم شدن چوب می‌شود.

مدت زمان و درجه‌ی دقیق حرارت دادن چوب برای رسیدن به استحکام لازم، برای هر جنس چوبی متفاوت است. بعد از انجام عملیات حرارتی، روی چوب‌ها آب پاشیده می‌شود تا حدود 4 درصد رطوبت در آن‌ها حفظ شود. با انجام عمل ترموود، چوب در انواع مختلفی به دست می‌آید که کاربردهای فراوان دارد. یکی از این کاربردها استفاده در درب با رویه ترموود است. چوب‌های ترموود مستحکم می‌توانند با نگهداری مناسب تا 25 سال عمر کنند که عددی شایان توجه است.

ویژگی‌های درب با رویه ترموود به عنوان یک کار مدرن

در ضد سرقت با رویه ترموود کار ترند و مدرنی است که این روزها طرف‌دار زیادی دارد. رنگ این درب‌ها به دلیل حرارت دیدن چوب قهوه‌ای است. هر چند می‌توان آن‌ها را رنگ کرد؛ اما رنگ اصلی آن‌ها در طیف‌های مختلف قهوه‌ای قرار دارد. هر چقدر این رنگ قهوه‌ای پررنگ‌تر باشد نشان دهنده‌ی سپری کردن زمان بیشتر در فرایند حرارتی و کیفیت بالاتر است. رنگ درب با رویه ترموود در برابر اشعه فرابنفش تغییر کرده و به سمت رنگ طوسی خواهد رفت. برای جلوگیری از این تغییر در روند ساخت آن‌ها از لاک محافظ استفاده می‌شود. این لاک بعد از رنگ چوب روی آن قرار می‌گیرد و از تغییر رنگ آن جلوگیری می‌کند.

مزایای درب با رویه ترموود

همان‌طور که گفتیم درب با رویه ترموود دارای استحکام بالایی است؛ زیرا چوب آن به همین منظور حرارت می‌بیند. به جز استحکام و دوام بالا، این درب‌ها دارای مزایای دیگری نیز هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • درب با رویه ترموود دارای عمر زیادی است.
 • رنگ درب با رویه ترموود ثابت است و با تابش نور تغییر نمی‌کند.
 • امکان رشد قارچ و باکتری در این درب‌ها وجود ندارد و چوب آن‌ها کاملاً سالم است.
 • این درب‌ها به دلیل حرارت و فشرده شدن در برابر ساس، موریانه و حشرات بسیار مقاوم هستند.
 • چوب، خود یک عایق و نارساناست. چوب‌های ساخته شده به روش ترموود 25 درصد بیشتر از چوب‌های عادی عایق هستند.
 • به دلیل سبک بودن چوب ترموود حمل و نصب درب با رویه ترموود ساده‌تر از سایر انواع است.
 • تمام رطوبت درونی چوب با حرارت دادن از بین می‌رود در نتیجه پوسیده نمی‌شود.
 • ابعاد چوب ترموود ثابت است و با انبساط و انقباض دچار تغییر نمی‌شود.
 • چوب ترموود کاملاً طبیعی است و فرایند تولید آن نیز شیمیایی نیست، در نتیجه با محیط زیست دوست است.
 • فرایند حرارتی ای که چوب تحمل می‌کند باعث می‌شود خط و خش انداختن روی آن سخت باشد.
 • این چوب‌ها به هنگام زلزله مقاوم هستند و در ایمن سازی خانه شما نقش دارند.
درب ضدسرقت با رویه ترموود در کجا استفاده می‌شود؟

استقبال از درب‌های ضد سرقت با رویه ترموود در بازار بسیار زیاد است. از این درب‌ها بسته به ابعاد می‌توانند در جاهای مختلفی استفاده شوند. برای در لابی و در ورودی آپارتمان یا درب پارکینگ می‌توان از درب با رویه ترموود استفاده کرد. ویژگی‌های مثبت و استحکام بالا باعث می‌شوند بتوانید از این در ها در فضای باز و بخش بیرونی منزل نیز استفاده کنید.

استفاده از درب با رویه ترموود به عنوان در آپارتمانی به دلیل ظاهر زیبا و شیک و عایق بودن بسیار رایج است. نارسانا بودن در باعث می‌شود سرما در تابستان از منزل شما بیرون نرود و در زمستان نیز هوای گرم و مطبوعی را تجربه کنید. خود چوب های ترموود نیز بسیار پر مصرف هستند و از آن‌ها در استخر و سونا گرفته تا آلاچیق و دکوراسیون داخلی استفاده می‎‌شود. این مورد نشان دهنده‌ی کیفیت بالای چوب ترموود است.

وود 2

خرید درب با رویه ترموود از شرکت نیک افرا

شرکت نیک افرا با سابقه درخشان در زمینه طراحی و اجرای درب‌های ضد سرقت، ضدحریق، در و پنجره و کابینت و کمددیواری، اقدام به تولید درب با رویه ترموود کرده است. توان متخصصان داخلی این مجموعه منجر به تولید درب و پنجره‌ها و محصولات درجه یک ساختمانی شده است. شما می‌توانید درب مورد نظر خود را در ابعاد دلخواه سفارش داده و در کمتر از سی روز کاری محصول خود را دریافت نمایید. می‌توانید هم اکنون به کاتالوگ نیک افرا که به صورت پی‌دی‌اف در سایت قرار داده شده است مراجعه کنید و یا برای اطلاعات بیشتر با شعب ما تماس حاصل فرمایید.

جمع‌بندی درب با رویه ترموود

درب ضدسرقت با رویه‌های متنوعی در بازار وجود دارد. یکی از این رویه‌ها چوب ترموود است. چوب ترموود به چوبی گفته می‌شود که طی عملیات حرارتی تا 215 درجه سانتی گراد گرما می‌بیند. این عملیات در حضور بخار آب انجام می‌شود و باعث خالی شدن چوب از رطوبت می‌شود.

هرچه رنگ چوب تیره‌تر باشد نشان دهنده‌ی گذراندن زمان بیشتر در عملیات حرارتی و کیفیت بالاتر است. از درب با رویه ترموود در انواع ابعاد و فضاها استفاده می‌شود. می‌توانید از آن به عنوان درب آپارتمانی یا درب لابی و حتی پارکینگ بهره بگیرید.

کوچ رطوبت داخلی چوب طی عملیات حرارتی باعث به وجود آمدن ویژگی‌های خاصی در آن می‌شود. استحکام بیشتر و افزایش عمر تا 25 سال، عدم امکان رشد ساس، حشرات و موریانه، مصون ماندن در برابر پوسیدگی و ثابت ماندن ابعاد از جمله این ویژگی‌ها است. این درها به خاطر حرارتی که می‌بینند 25 درصد بیش از سایر چوب‌ها عایق حرارت و برق هستند.

به همین دلیل استفاده از آن‌ها باعث بهبود هوای درون منزل می‌شود؛ زیرا گرما را از خود عبور نمی‌دهد. درب با رویه ترموود باید حتماً با لاک محافظ مراقبت شود؛ زیرا در غیر این صورت رنگ آن در تماس با اشعه فرابنفش خورشید به طوسی تغییر پیدا می‌کند.

سوالات متداول

قیمت درب با رویه ترموود چقدر است؟

قیمت درب با رویه ترموود بسته به ابعاد و متریال استفاده شده در آن متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شرکت نیک افرا تماس حاصل فرمایید.

درب با رویه ترموود چیست؟

درب با رویه ترموود نوعی درب ضدسرقت است که از چوب ترموود در آن استفاده شده است. این چوب‌ها با حرارت دیدن بین 185 تا 215 درجه سانتی گراد رطوبت خود را از دست داده و دارای خواص بی نظیری از جمله استحکام، دوام و طول عمر بالا و مصون ماندن از خطر حشرات، جونده‌ها و نارسانایی بیشتر شده‌اند.

از درب با رویه ترموود در کجا می‌توان استفاده کرد؟

می‌توان در اماکن بسیاری نظیر درب آپارتمان، لابی، ورودی منزل و پارکینگ و هر نوع فضای باز و بسته از درب با رویه ترموود استفاده کرد.

استعلام و خرید