آشپزخانه و کابینت کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک یکی از محبوب ترین سبک های طراحی کابینت برای آشپرخانه، ساختمان های لوکس و مجلل است. دلیل محبوبیت سبک کلاسیک بین خانواده های ایرانی، ایجاد حسی است که از کاخ های مجلل و باشکوه و سازه های ایران باستان می توان گرفت. ناگفته نماند که سبک کلاسیک یک از سبک های با شکوهی است که بعد از دوران رنسانس در اروپا پدید آمده و مشخصه بارز این سبک، تقارن ظرافت، هماهنگی، نظم، شکوه، عظمت و پایداری آن است.

شرکت نیک افرا با پشتوانه سال ها تجربه، کادر مجرب و ماشین آلات صنعتی و به روز طبق استانداردهای بین المللی موفق به طراحی، ساخت و اجرای انواع دکوراسیون کلاسیک با انواع متریال طبیعی (چوب طبیعی گردو، بلوط با روکش طبیعی چوب و …) و یا مصنوعی (ممبران، MDF CNC و …)با توجه به سلیقه و شأن معماری ایرانی در بالاترین سطح، اجرا شده است.

کابینت کلاسیک
کابینت-کلاسیک

کابینت کلاسیک

در حال حاضر، طراحی کابینت آشپزخانه به شیوه‌های کلاسیک، یکی از گزینه‌های محبوب برای دکوراسیون داخلی منازل تبدیل شده است. این سبک طراحی، به عنوان یکی از جذاب‌ترین و لوکس‌ترین انتخاب‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه شناخته می‌شود.

انواع مختلف کابینت کلاسیک، شامل کابینت‌های ممبران، چوبی، روکش چوب، کلاسیک رومی و وکیوم، با توجه به سلیقه‌ها و نیازهای مختلف در بازار موجود هستند. این مدل‌ها می‌توانند به صورت زیبا و شیک، به دکوراسیون داخلی منزل شما جلوه ببخشند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت کلاسیک آشپزخانه با نیک افرا تماس بگیرید.

معرفی کابینت کلاسیک آشپز‌خانه

ابینت کلاسیک به عنوان یک جزء از هنر طراحی داخلی کلاسیک شناخته می‌شود، که از نوستالژی و زیبایی‌های این سبک هنری الهام گرفته است. در آشپزخانه‌های کلاسیک، معمولاً از کابینت‌های ممبران یا چوب کلاسیک استفاده می‌شود، که قادرند طرح‌ها و نقوش متنوعی را پذیرا باشند. این کابینت‌ها اغلب دارای طرح‌های پیچیده و دارایی مانند پاخورها، تاج‌های زیبا، درب‌های معرق یا منبت‌شده، و درب‌های با سطح بالشی و منحنی هستند که به طرح کلاسیک آن‌ها افزوده می‌شود.

ویژگی‌های بارز کابینت کلاسیک آشپزخانه

از ویژگی‌های بارز کابینت کلاسیک، وجود اجزایی همچون تاج و سرستون‌های منبت‌کاری شده و قاب‌های زیباست. اما باید توجه داشت که به دلیل زیبایی و پیچیدگی طرح‌ها و استفاده از مواد با کیفیت، قیمت این نوع کابینت‌ها معمولاً بالاتر از سایر انواع است.

یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت‌های کلاسیک، قرینگی در طراحی آن‌ها است، به این معنا که اجزا و جزئیات آن‌ها به صورت هماهنگ و متناسب با یکدیگر طراحی شده‌اند. طراحی آشپزخانه کلاسیک اساساً بر این اصل قرینگی مبتنی است و به‌راحتی نمی‌توان جاهایی را پیدا کرد که این تطابق وجود نداشته باشد.

بیشتر کابینت‌های کلاسیک از جنس چوب یا ممبران ساخته می‌شوند و طرح‌های چوبی دارند. در این سبک، کابینت‌های سفید بسیار محبوب هستند و به عنوان یک انتخاب پرکاربرد شناخته می‌شوند.

انواع کابینت کلاسیک

انواع کابینت کلاسیک را می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد: کابینت کلاسیک چوبی، کابینت کلاسیک ممبران، کابینت کلاسیک روکش چوب، و کابینت کلاسیک رومی. هر یک از این انواع دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود هستند که به آنها اشاره خواهد شد.
این انواع کابینت‌ها هر یک با ویژگی‌ها و استفاده‌های خاص خود، گزینه‌های مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کلاسیک محسوب می‌شوند.

icons kitchen furniture

کابینت کلاسیک تمام چوب

این نوع کابینت به عنوان یکی از مجلل‌ترین و لوکس‌ترین گزینه‌ها شناخته می‌شود. بدنه داخلی آن از ام دی اف استفاده می‌کند و درب‌هایش از چوب‌های طبیعی مانند گردو، راش، گیلاس و بلوط ساخته می‌شوند. درب‌های کابینت کلاسیک چوبی دارای نقوش و نگاره‌های زیبایی هستند که توسط دستگاه‌های سی ان سی ساخته می‌شوند.

icons kitchen furniture

کابینت کلاسیک ممبران

این نوع کابینت با نام‌های کابینت وکیوم یا کابینت پی وی سی نیز شناخته می‌شود. بدنه آن از ام دی اف سفید است و درب‌هایش از ام دی اف خام بدون روکش ساخته می‌شوند. پس از ساخت درب‌ها، روکش ممبران یا وکیوم بر روی آنها پرس می‌شود. این کابینت‌ها دارای ستون‌های نقش برجسته و سطوحی از جنس رزین و جوب هستند.

icons kitchen furniture

کابینت کلاسیک روکش چوب

این نوع کابینت به شکلی مشابه با کابینت کلاسیک چوبی است، اما درب‌های آن دارای روکش چوبی هستند. پس از ساخت درب‌ها از ام دی اف خام، یک لایه روکش چوب طبیعی بر روی آنها قرار می‌گیرد. این کابینت‌ها دارای نقوش برجسته و جزئیات زیبایی هستند و معمولاً از صفحات سنگی نظیر کورین یا کوارتز به عنوان سطح کاری استفاده می‌شود.

icons kitchen furniture

کابینت کلاسیک پتینه

این سبک کابینت ایتالیایی با ستون‌های چوبی خراطی شده مشابه ستون‌های روم باستان است. بدنه آن نیز از ام دی اف سفید ساخته شده و درب‌هایش از ام دی اف خام استفاده می‌کنند. این کابینت‌ها دارای ستون‌های نقش برجسته و جزئیات زیبایی هستند و معمولاً از صفحات سنگی مانند کورین یا کوارتز برای سطوح استفاده می‌شود.

رنگ‌ها و تزئینات مورد استفاده در کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک نیک افرا

در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک، انتخاب رنگ‌ها و تزئینات مناسب می‌تواند جلوه‌ای ویژه و دلپذیر به آشپزخانه ببخشد.

  • رنگ‌های گرم: استفاده از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، طلایی، و زیتونی، به کابینت کلاسیک یک حس گرمایی و دلنشین می‌بخشد. این رنگ‌ها با اجزای دیگر آشپزخانه هماهنگی خوبی دارند.
  • رنگ‌های تیره: انتخاب رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای تیره، ماهگونی و زرشکی، به کابینت کلاسیک جلوه‌ای ارگانیک و اشرافی می‌بخشد و می‌تواند با دکوراسیون سایر قسمت‌های آشپزخانه همخوانی خوبی داشته باشد.
  • رنگ‌های روشن: استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید، بژ و خاکستری در کابینت کلاسیک، فضا را روشن‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد و با جزئیات زیبای کلاسیک هماهنگی دارد.
  • تزئینات چوبی و تراش‌ها: استفاده از تزئینات چوبی با الگوها و تراش‌های مختلف، به کابینت کلاسیک زیبایی و دلپذیری بیشتری می‌بخشد و با طرح کلاسیک آشپزخانه هماهنگی دارد.
  • دستگیره‌ها و دسته‌های کلاسیک: استفاده از دستگیره‌ها و دسته‌های زیبا و کلاسیک مانند دسته‌های چوبی تراشی یا فلزی، به کابینت آشپزخانه جلوه‌ای لوکس و دلپذیر می‌بخشد.
  • تزئینات فلزی:‌ استفاده از تزئینات فلزی مانند پرتو‌ها و الگوهای زیبا، به کابینت کلاسیک جلوه‌ای ارگانیک و زیبا می‌بخشد و با سبک کلاسیک هماهنگی دارد.
  • شیشه‌های مات یا رنگی: در قسمت‌هایی از کابینت‌ها می‌توان از شیشه‌های مات یا رنگی استفاده کرد که جلوه‌ای زیبا و متفاوت به آشپزخانه می‌بخشد و با سبک کلاسیک هماهنگی دارد.

مزایا و معایب کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک شرکت نیک افرا

مزایا

طراحی دلخواه: با کابینت کلاسیک، شما می‌توانید طرح‌های مورد نظرتان را روی درب‌ها حکاکی کنید و به دکور آشپزخانه خود ابهت بیشتری ببخشید.
تنوع رنگی: کابینت‌های کلاسیک در رنگ‌های متنوعی در دسترس هستند، این امر امکان ست شدن آنها با دیگر وسایل منزل را فراهم می‌کند.
زیبایی و جزئیات: این نوع کابینت شامل ستون‌های نقش برجسته، گل‌های رنگ شده و ابزار خورده‌های زیبا است که به زیبایی دکور آشپزخانه شما افزوده می‌شود.
مقاومت: با استفاده از متریال مرغوب، کابینت کلاسیک بسیار با دوام است و طی سال‌های طولانی همچنان به همان نما و جذابیت اولیه خود باقی می‌ماند.
تاج و زیر چراغ: این کابینت‌ها شامل تاج و زیر چراغ‌های زیبا و ابزارخورده در سبک‌های مختلف هستند که زیبایی و ظرافت را به دکور آشپزخانه می‌افزایند.

معایب

حساسیت به رطوبت: کابینت کلاسیک نسبت به رطوبت حساس است و باید با این مسئله محافظت شود. قیمت بالا: به دلیل پیچیدگی و ظرافت بالا، قیمت کابینت کلاسیک نسبت به مدل‌های مدرن بیشتر است. حساسیت به حرارت: این نوع کابینت نیز به حرارت حساسیت دارد و باید از آن محافظت شود. حساسیت به اشیاء تیز: این کابینت‌ها نسبت به اشیاء تیز و برنده حساسیت دارند و باید از آن‌ها محافظت شود. مدت زمان نصب: پروسه تولید و نصب کابینت کلاسیک ممکن است زمان بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر برداشته باشد. زودکنده شدن: در صورت استفاده از متریال نامرغوب، طرح‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک ممکن است زودکنده شده و رنگ آن کدر شود.
classic cabinet

نیک افرا

شرکت نیک افرا با بیش از ۱۷سال سابقه به صورت تخصصی در زمینه تولید و فروش انواع درب های ضد سرقت، درب ضد حریق ، درب اتاقی و … مشغول به فعالیت است که با عنایت خداوند متعال و همت متخصصین داخلی توانسته یکی از برترین برندهای تولید درب ضد سرقت  و کابینت مدرن وکابینت نئوکلاسیک در داخل کشور باشد و همچنین در بازار رقابت جهانی نیز پرچم دار ایران باشد.

شرکت نیک افرا هم اکنون با ارائه مدل های متنوع درب های ضد سرقت، درب داخلی ، درب ضد حریق ، درب چوبی ، درب لابی ،درب  فریم لس، کابینت و کمد دیواری و درب و پنجره یو پی وی سی به یکی از قطب های کشور در این زمینه تبدیل شده و برترین محصولات را با رقابتی ترین قیمت به شما مشتریان گرامی عرضه نماید.

شرکت نیک افرا ارائه دهنده بهترین و زیباترین مدل های کابینت با جنس های متنفاوت و قیمت مناسب می باشد. شما می توانید هرگونه کابینت، کابینت کلاسیک، کابینت نئوکلاسیک و هرگونه کابینت که نیاز دارید را در فروشگاه ما با بهترین کیفیت پیدا کنید و برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید . برای خرید کافی است به سایت ما مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن و به راحتی درب خود را سفارش دهید.

نتیجه‌گیری

به طور کلی، هر نوع کابینت آشپزخانه کلاسیک با طرح‌ها و سبک‌های متنوعی که دارند، می‌توانند زیبایی خاصی به آشپزخانه شما ببخشند. انتخاب مدل مناسب بستگی به سلیقه و نیازهای شما دارد.

استفاده از مواد با کیفیت و دقت در طراحی و اجرا، ماندگاری و استحکام آنها را تضمین می‌کند. همچنین، تنوع رنگ‌ها و تزئینات موجود در کابینت‌های کلاسیک به شما امکان می‌دهد تا آشپزخانه خود را با سلیقه خود دیزاین کنید.

با رعایت نکات نظافت و نگهداری، می‌توانید به طولانی مدت از زیبایی و کارایی کابینت‌های کلاسیک خود لذت ببرید. در نهایت، بر اساس سلیقه شما و بودجه موجود، می‌توانید مدل مناسبی را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده و با شکوه و جلالی که این سبک به دکوراسیون شما می‌بخشد، خانه خود را زیبا کنید.