مقالات

انتخاب ابعاد صحیح فریم درب ضد سرقت

ابعاد فریم درب ضد سرقت نیک افرا

فهرست مطلب

اگر قصد خرید درب ضد سرقت داشته باشید مهم‌ترین بخشی که باید به آن توجه کنید ابعاد فریم درب ضد سرقت است. این موضوع زمانی مهم‌تر می‌شود که شما تصمیم داشته باشید درب‌های قدیمی خود را با درب‌های ضد سرقت تعویض کنید.
با یک بررسی ساده از درب‌های تولید شده در کشورهای مختلف و با برند‌های متفاوت می‌توان فهمید که ابعاد فریم درب ضد سرقت ثابت نیست و می‌تواند متغیر باشد. تولید کنندگان ابعاد درب را با توجه به نوع کار و فضا و همچنین درخواست مشتری سفارش‌سازی می‌کنند.
با این حال بد نیست با ابعاد درب‌های ضد سرقت معروف و پرفروش در بازار ایران آشنا شویم.

Anti theft door frame dimensions 2

ابعاد فریم درب ضد سرقت ایرانی

تولید کنندگان ایرانی برای درب‌های ضد سرقت ابعاد گوناگونی ارائه می‌دهند بنابراین نمی‌توان ابعاد استانداردی برای آن پیدا کرد. شرکت‌های تولید کننده ایرانی برای رفاه بیشتر مشتریان خود و جلوگیری از اشتباه در ابعاد از پیش تعیین شده سعی می‌کنند درب ضد سرقت خود را به سفارش مشتری تولید کنند.
یکی از مزیت‌های درب‌های ضد سرقت ایرانی همین موضوع است که می‌توان با یک قیمت مناسب دربی با ابعاد مد نظر سفارش دهید. در صورتی که به دنبال خرید درب‌های ضد سرقت با کیفیت مناسب هستید می‌توانید آن را از سایت مجموعه نیک افرا تهیه کنید. نیک افرا ارائه دهنده انواع درب‌های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترک می‌باشد. تمامی محصولات با کیفیت بالا می‌باشند و در ابعاد مد نظر شما قابل سفارش هستند.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

از جمله مشخصات فنی برای درب ضد سرقت اندازه و ابعاد فریم آن است. به طور کلی اندازه درب‌ها را به ۲ دسته تقسیم‌بندی می‌کنیم:
• ابعاد استاندارد فریم درب ضد سرقت
• ابعاد سفارشی درب ضد سرقت
از جمله مشخصات مهمی که باید دانست ابعاد ساب فریم است. ساب فریم استاندارد برای درب‌ها عرض ۱۱۱ سانتی متر و ارتفاع ۲۱۲ سانتی متری می‌باشد. بعد از نصف قاب (ساب فریم) فلزی نوبت به فاصله داخل به داخل است که در این مورد انتظار داریم ۱۱۱ سانتی متر باشد.
برای اندازه گیری ابعاد فاصله را از کف زمین تا زیر نعل درگاه محاسبه می‌کنیم. وقتی می‌گوییم ۲۱۲ سانتی متر یعنی این فاصله نباید از ۲۱۲ بیشتر شود. ساب فریم‌ها را از قوطی‌های ۳۰ و ۴۰ میلی متری می‌سازند. معماران می‌توانند ارتفاع را به اندازه دلخواه تغییر دهند اما برای عرض اندازه نباید از ۱۲۵ سانتی متر تجاوز کند. برای درب‌هایی با عرض بیش از ۱۲۵ درب‌های ۵/۱ لنگه و دو لنگه استفاده می‌شود.

ابعاد فریم درب ضد سرقت یک و دو لنگه

ابعاد برای درب‌های تک لنگه به طور معمول ۲۰۴ در ۹۷ سانتی متر است که با فریمی با ارتفاع ۲۱۶ و عرض ۱۲۲ سانتی متری تکمیل می‌شود.
ابعاد فریم درب ضد سرقت از نظر عرض برای درب‌های دو لنگه حداقل باید ۱۵۰ سانتی متر باشد. در سرتاسر اطراف آن قوطی فلزی با ابعاد ۴۰*۸۰ میلی متر چیده می‌شود. این کار تاثیر بسزایی در افزایش مقاومت درب دارد. برای اینکه دربی با عرض بیشتر داشته باشیم لازم است تا ابعاد خود را سفارشی کنیم. نصب درب‌های دو لنگه به مراتب سخت‌تر از درب‌های تک لنگه است بنابراین از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.
طریقه ساخت هردو شبیه به یکدیگر است اما در مورد درب‌های ضد سرقت قرینگی در عرض‌های پایین‌تر از ۱۸۰ بسیار مهم است. بنابراین تلاش می‌کنند لنگه در باز شونده از لنگه ثابت کمی بیشتر باشد. درب باز شونده ۹۲ سانتی متری باید ۱۰۷ سانتی متر فریم داشته باشد.

ابعاد فریم درب ضد سرقت ترک

درب‌های ضد سرقت ترک کیفیت بالایی دارند و به دلیل سهولت در واردات این درها به ایران جزو پرفروش ترین‌های درب ضد سرقت در بازار می‌باشد.
ابعاد استاندارد این درب در کشور ترکیه با عرض ۱۱۰ سانتی متر و طول ۲۱۰ سانتی متر است. ابعاد درب ضد سرقت ترکیه‌ای ابتدا با عرض ۱۰۵ ساخته می‌شد اما با توجه به نیاز مشتریان ایرانی به ۱۱۰ تغییر کرد. انواع مختلف از ابعاد درب ضد سرقت ترک وارداتی به طور معمول به طول ۲۰۵ و عرضی به اندازه ۱۱۰ تا ۱۱۵ می‌باشد.
برای لنگه بازشو با ارتفاع ۲ متر عرضی حدود ۹۲ سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.

Anti theft door frame dimensions 3

درب ضد سرقت عرض 90 چینی

حداقل عرض معیار برای درب ورودی استاندارد باید ۹۰ سانتی متر باشد. درب‌های ضد سرقت چینی با ابعاد ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتی متری در ایران بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. این درب‌ها در سایز و اندازه استاندارد تولید می‌شوند اما می‌توان درب‌های ضد سرقت چینی با ابعادی غیر از این ابعاد نیز پیدا کرد.
به طور کلی ابعاد فریم درب ضد سرقت در شرکت‌های مختلف متفاوت است و اینکه ما محصولی را با قیمت پایین مشاهده می‌کنیم علت آن ابعاد و اندازه آن نیست بلکه مواد و متریالی است که برای ساخت آن به کار گرفته اند.

نیک افرا :

شرکت نیک افرا ارائه دهنده بهترین و زیباترین مدل های درب درب ضد سرقت با جنس های متنفاوت و قیمت مناسب می باشد. شما می توانید هرگونه درب ضد سرقت، درب داخلی، درهای ضد حریق و هرگونه دری که نیاز دارید را در فروشگاه ما با بهترین کیفیت پیدا کنید و برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید . برای خرید کافی است به سایت ما مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن و به راحتی درب خود را سفارش دهید.

 

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.