مقالات

رابطه بین ضخامت درب ضد سرقت و امنیت

ضخامت درب ضد سرقت

فهرست مطلب

در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات متعدد سرقت از منازل مسکونی و ساختمان‌ها افزایش یافته است. اکثر افراد به دنبال افزایش امنیت ساختمان خود هستند و برای رسیدن به آن از راه‌های زیادی استفاده می‌کنند. نصب درب ضد سرقت یکی از راه‌هایی است که می‌تواند از ورود غیر مجاز افراد و سارقین جلوگیری کند.

بیشتر سارقین با شکستن قفل یا درب اقدام به ورود می‌کنند که اگر در این مرحله با شکست مواجه شوند دیگر امکان ورود به ساختمان را نخواهند داشت. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ضخامت درب ضد سرقت چه تاثیری در ایجاد امنیت و جلوگیری از سارقین دارد؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

چرا درب‌های ضد سرقت باید ضخامت بیشتری نسبت به درب‌های معمولی داشته باشند؟

درب‌های ضد سرقت به طور کلی با درب‌های معمولی متفاوت هستند و ویژگی‌های منحصربه‌فرد زیادی دارند. یکی از این ویژگی‌ها ضخامت است که باعث می‌شود به عنوان ضد سرقت شناخته شوند. از آن جایی که این درب‌ها باید امنیت کلی ساختمان را بالا ببرند، باید نکاتی در آن‌ها رعایت شود تا بتوانید به این هدف برسید.

ضخامت درب یکی از عواملی است که تاثیر مستقیم روی امنیت ساختمان خواهد داشت. ضخامت درب‌های معمولی عمدتا بین 16 تا 30 میلی متر است که زیاد محسوب نمی‌شود و تاثیری روی امنیت ساختمان ندارد. بیشتر سارقین و افرادی که قصد ورود به ساختمان را دارند، وقتی نمی‌توانند قفل درب را باز کنند، نسبت به شکستن آن اقدام خواهند کرد. زمانی که ضخامت درب تا اندازه 62 میلی متر زیاد باشد، این امر امکان‌پذیر نخواهد بود. به همین دلیل است که ضخامت درب‌های ضد سرقت باید بیشتر از درب‌های معمولی باشد.

مراحل ساخت درب‌های ضد سرقت و تعیین میزان ضخامت

The steps of making anti theft doorsدر ساخت درب ضد سرقت مراحلی وجود دارد که باید به ترتیب طی بشوند. در ابتدا باید با توجه به ابعاد استانداردی که اندازه گرفته شده، صفحه درب برش بخورد. نحوه و سرعت برش به طور مستقیم روی کیفیت درب ضد سرقت تاثیر خواهد گذاشت. در هنگام برش لازم است که در تعیین تیغه دایره ای دقت کنید تا ضخامت صفحه بیش از حد نشود.

بیشتر بخوانید: انواع درب ضد سرقت

سپس در مرحله بعد نوبت به برش ورق فولادی می‌رسد که باید بین دو صفحه در قرار بگیرد. این مرحله مهم‌ترین قسمت ساخت یکی درب ضد سرقت است و به طور مستقیم باعث افزایش ضخمات درب ضد سرقت خواهد شد. اگر از ورق فولادی در بین دو صفحه در استفاده نشود، درب مورد نظر هیچ تفاوتی با درب معمولی نخواهد داشت. سپس نوبت به ایجاد طرح موردنظر روی صفحات می‌رسد که می‌توان از منبت برای این کار استفاده کرد.

پس از پانج سوراخ‌ها، جوشکاری قطعات کوچک و فسفاته کردن صفحه فولادی، نوبت به چسباندن لایه‌ها می‌رسد. بین پانل یا صفحه جلو و عقب باید با موادی پر شود تا ضخامت در افزایش پیدا کند. معمولا از پنبه نسوز، کاغذ لانه زنبوری و سایر مواد پرکننده استفاده می‌شود تا ضخامت بین لایه‌ها افزایش یابد. پس از آن از دستگاه پرس گرم چند لایه برای چسباندن پانل‌ها استفاده خواهد شد.

چه رابطه‌ای بین ضخامت درب ضد سرقت و امنیت ساختمان وجود دارد؟

ضد سرقت بودن یک درب را میزان ضخامت و انتخاب قفل مناسب تعیین می‌کند. اگر از قفل‌های پیشرفته و هوشمند در درب ساختمان استفاده کنید، اما هیچ اقدامی برای افزایش ضخامت آن انجام ندهید، فرد سارق با شکست خوردن در باز کردن درب اقدام به شکستن آن می‌کند که به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید :درب ضد سرقت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اما اگر درب ضد سرقت به اندازه کافی ضخامت داشته باشد، شکستن آن دشوار خواهد بود و میزان امنیت ساختمان تا حد زیادی بالا می‌رود. برخی از درب‌های ضد سرقت از قیمت پایینی برخوردار هستند که باعث می‌شود اکثر خریداران آن‌ها را انتخاب کنند.

در این درب‌ها از آلیاژ با مقاومت پایین و ورقه‌های نازک استفاده می‌شود. پس درست است که قیمت درب تا حد زیادی پایین می‌آید، اما با کاهش ضخامت امنیت آن تا حد زیادی پایین خواهد آمد. در نتیجه، هر چقدر که ضخامت درب بیشتر باشد، به همان اندازه امنیت آن هم افزایش خواهد یافت.

نحوه افزایش ضخامت درب ضد سرقت

How to increase the thickness of the anti theft doorاگر به امنیت ساختمان خود اهمیت می‌دهید، چند راه برای افزایش ضخامت درب ضد سرقت وجود دارد که به شرح زیر هستند:

افزایش ضخامت ورق فولادی

ورق فولادی که در درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شود، بسیار مهم است که از چه جنسی باشد. فولاد کامل یکی از متریال‌هایی است که می‌تواند ضخامت درب را تا حد زیادی افزایش دهد. به جز فولاد می‌توانید از آلیاژهای دیگر استفاده کنید، اما ممکن است روی کیفیت درب تاثیر گذاشته و آسیب پذیری آن را افزایش دهد.

افزایش ضخامت ام دی اف

در درب‌های ضد سرقت چوبی پانل‌های ام‌دی‌اف به کار برده می‌شود. برخی از درب‌ها هم از ام‌دی‌اف به عنوان لایه پشتیبان استفاده خواهند کرد. ممکن است تصور کنید که لایه پشتیبان هیچ تاثیری روی افزایش امنیت درب نداشته باشد، اما این تصور غلط است و با افزایش این لایه می‌توانید ضریب شکست پذیری درب را تا حد زیادی کاهش دهید.

افزایش ضخامت روکش درب

بیشتر درب‌های چوبی و سایر مدل‌ها دارای روکش هستند که ظاهر اصلی درب ضد سرقت را نمایان می‌کند. با افزایش ضخامت این روکش تا حد استاندارد می‌توانید روی امنیت درب تاثیر بگذارید.

استفاده از مواد بیشتر در بین پانل‌ها

همان طور که می‌دانید برای قرار گفتن پانل‌ها در کنار هم باید از مواد مختلفی بین آن‌ها استفاده شود. می‌توانید تا جایی که ممکن است میزان مواد و همچنین نوع آن‌ها را تغییر دهید تا بتوانید امنیت زیادی را برای درب فراهم کنید.

بیشتر بخوانید: درب ضد سرقت سفارشی راچگونه سفارش دهیم؟

آیا ضخامت چهارچوب هم به اندازه ضخامت درب در امنیت آن تاثیر گذار است؟

درب‌های ضد سرقت معمولا در چهارچوب قرار داده می‌شوند تا امنیت آن‌ها افزایش یابد و از ورود غیر مجاز به محل جلوگیری شود. هر چقدر که ضخامت چارچوب بیشتر باشد و از مواد مرغوب در ساخت آن استفاده شده باشد، سطح ایمنی درب ضد سرقت تا اندازه زیادی بالا خواهد رفت.

جمع بندی

ایمنی درب‌های ضد سرقت مهم‌ترین ویژگی آن‌ها به حساب می‌آید که می‌تواند باعث فروش آن‌ها شود. اکثر افراد به دلیل ضخامت بالای این درب‌ها اقدام به خرید آن‌ها می‌کنند تا امنیت ساختمان موردنظر را افزایش دهند.

ضخامت درب ضد سرقت با استفاده از روش‌های مختلفی قابل افزایش است که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. اگر قصد خرید درب ضد سرقت با ضخامت بالا را دارید، می‌توانید از طریق فروشگاه ما یعنی نیک افرا، نسبت به خرید اقدام کنید.

 

نیک افرا :

شرکت نیک افرا ارائه دهنده بهترین و زیباترین مدل های درب درب ضد سرقت با جنس های متنفاوت و قیمت مناسب می باشد. شما می توانید هرگونه درب ضد سرقت، درب داخلی، درهای ضد حریق و هرگونه دری که نیاز دارید را در فروشگاه ما با بهترین کیفیت پیدا کنید و برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید . برای خرید کافی است به سایت ما مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن و به راحتی درب خود را سفارش دهید.

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.