مقالات

مزایای استفاده از درب فریم لس در منزل

درب فریم لس در نیک افرا

فهرست مطلب

درب فریم لس یکی از درب های مدرن و پرطرفدار امروزی است. درب های فریم لس بدون چارچوب انتخاب منحصر به فردی برای خانه هایی با معماری و دکوراسیون داخلی مدرن می باشند.

این درب ها طوری طراحی شده اند که چهار چوب آن ها کاملا از دید بیننده پنهان است. این چاچوب مخفی باعث می شود تا برخی گمان کنند این سبک از درهای منزل بدون چارچوب هستند.

دوست دارید بیشتر درباره درب های مدرن فریم لس بدانید؟ مزایای استفاده از درهای فریم لس چیست؟ ما در این مقاله به سوالات شما پاسخ می دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

درب فریم لس چیست؟

شاید شما هم مثل من با شنیدن این نام اولین سوالی که به ذهنتان رسیده این باشد که درب فریم لس چیست؟ درب های فریم لس یا بدون چارچوب به درهایی گفته می شود که در ظاهر هیچگونه چارچوبی ندارند.

بدنه درب هم سطح با دیوارهای اطراف می باشد و لولاهای این در مشخص نیست. این شیوه طراحی بصری باعث می شود تا بیننده دچار اشتباه شود و تصور کند این درها هیچگونه چارچوبی ندارند.

از لحاظ تکنیکال درهای بدون چارچوب باعث می شوند تا فضا یکنواخت، زیبا و مدرن دیده شود از این رو این درها طرفداران زیادی پیدا کرده اند.
مگه میشه در چارچوب نداشته باشه!

به گمان برخی از افراد درهای فریم لس بدون چارچوب هستند که خب از لحاظ بصری حق با آن هاست این درها هیچ چارچوبی در نگاه اول ندارند اما آیا واقعا بدون چار چوب هستند؟

در پاسخ باید بگوییم که درب بدون چارچوب وجود ندارد. همه درها چارچوب دارند حتی درهای فریم لس! درب های بدون چارچوب در واقع چارچوب دارند اما چارچوب های آن ها و قسمت لولای در به صورت مخفی و درون دیوار نصب می شود. به همین دلیل افراد فکر می کنند این درها چارچوب ندارند.

مزیت استفاده از درب فریم لس در چیست؟

مزیت استفاده از درب فریم لس در چیست؟

درهای فریم لس را می توان در بخش های مختلف ساختمان استفاده کرد. استفاده از درهای بدون چارچوب مزایای زیادی به دنبال دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

مزایای درب فریم لس:

• هماهنگی با سبک دکوراسیون مینیمال: درهای بدون چار چوب به خوبی می توانند با سبک دکوراسیون مینیمال هماهنگ شوند و جلوه زیبایی به فضا بدهند.

• قابلیت استفاده در ساختمان های اداری و مسکونی: فرقی نمی کند شما به دنبال در برای خانه بگردید یا قصد تجهیز ساختمان تجاری و اداری خود را داشته باشید. اگر دکوراسیون منزل و اداره شما مدرن است درب فریم لس انتخاب مناسبی می باشد.

• امکان هماهنگی رنگ بدنه با دیگر المان های طراحی داخلی: شما با انتخاب درهای بدون چارچوب این امکان را دارید که رنگ بدنه را با المان های اطراف مثل دیوارهای جانبی هماهنگ کنید.

کی درب فریم لس را نصب کنیم؟!

به طور معمول برای درهای با چارچوب مرحله نصب پس از اتمام کارها و پس مرحله نازک کاری انجام می شود اما در مورد درهای فریم لس اوضاع متفاوت است. زمان مناسب برای نصب درهای بدون چارچوب فریم لس در حین انجام مرحله نازک کاری می باشد.

چارچوب آلومینیومی این درها باید به صورت مخفی و توکار داخل دیوار نصب شوند. ساب فریمی که در داخل دیوار قرار می گیرد پس از نصب با گچ و مصالح دیگر پوشانده می شود و از دید پنهان می گردد. ساب فریمی که از قوطی های آهنی ساخته می شود باعث می شود تا درب ایستایی بهتری داشته باشد و همچنین دیوارهای کناری ترک بر ندارند.

پس از نازک کاری می شود درب فریم لس نصب کرد؟

پس از نازک کاری می شود درب فریم لس نصب کرد؟

همانطور که اشاره شد زمان مناسب برای نصب درهای بدون چارچوب مرحله نازک کاری است. برخی از افراد که در حال بازسازی ساختمان هستند و دوست دارند از درهای بدون چارچوب استفاده کنند سوال می کنند آیا می شود پس از مرحله نازک کاری نیز درهای فریم لس نصب کرد؟ اینکه بتوانید از این درها استفاده کنید کاملا به دهانه محل نصب بستگی دارد.

اگر دهانه به اندازه کافی پهن باشد شما می توانید دری با عرض کوچک تر را انتخاب کنید و سپس با استفاده از یک تکنیک خاص در را نصب کنید. این تکنیک به این صورت است که ابتدا ساب فریم و بعد فریم اصلی را نصب می کنید.

برای ساختمان های قدیمی که نیاز به بازسازی دارند ابتدا چهارچوب فلزی را بر می دارید و سپس به جای آن قوطی فلزی نصب می کنید و بعد چارچوب آلومینیومی اصلی را نصب می کنید. در پایان کار بخش های توکار درب را با استفاده از گچ و کناف می پوشانید.

تنوع رنگی درب فریم لس چگونه است؟

یکی از مزایای قابل توجه درهای بدون چارچوب یکپارچی و هماهنگی آن با فضا است. تنوع بالای رنگ بدنه این درها باعث می شود تا برای تمامی فضاهای دکوراسیون داخلی مناسب باشند.

از آنجایی که این درها بیشتر برای دکوراسیون داخلی مدرن و مینیمال استفاده می شوند توصیه می کنیم هنگام انتخاب رنگ درب ها به رنگ دیوارهای جانبی دقت کنید و سعی کنید همرنگ آن ها انتخاب کنید.

شما می توانید یک کار دیگر هم انجام دهید؛ در فریم لس خام را خریداری کنید و هنگام رنگ آمیزی دیوارها، درها را هم رنگ کنید. برای رنگ امیزی درهای بدون چاچوب توصیه می کنیم از رنگ های پلی اورتان و پلی استر استفاده کنید.

اگر به دنبال خرید درب فریم لس هستید می توانید ان را از مجموعه نیک افرا با بهترین قیمت تهیه کنید. کافی است وارد سایت نیک افرا شوید و به سادگی چند کلیک ساده درهای بدون چارچوب خود را تهیه کنید.

نیک افرا :

شرکت نیک افرا ارائه دهنده بهترین و زیباترین مدل های درب درب ضد سرقت با جنس های متنفاوت و قیمت مناسب می باشد. شما می توانید هرگونه درب ضد سرقت، درب داخلی، درهای ضد حریق و هرگونه دری که نیاز دارید را در فروشگاه ما با بهترین کیفیت پیدا کنید و برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید . برای خرید کافی است به سایت ما مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن و به راحتی درب خود را سفارش دهید.

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.